Fuar Hakkında

Fuar Hakkında

PACK FAİR TÜRKİYE Ambalajlama ve Paketleme Teknolojileri Fuarı katılımcıları çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve içecek ürünleri ambalaj ve paketleme firmalarından oluşuyor. Paketleme ve ambalaj sektöründe büyük bir üretim potansiyeline sahip olan İzmir ve Ege Bölgesi, Türkiye’nin en büyük dağıtım ağının başında yer alıyor.

Paketleme ve ambalaj sektörüne hizmet eden firmalar, üreticiler, yan sanayi grupları ve karar vericiler, PACK FAİR TÜRKİYE Ambalajlama ve Paketleme Fuarı’na katılarak; ambalajlama, taşıma, depolama ve dağıtım konularında Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve oldukça büyük bir pazarda satışlarını artırma şansına sahip oluyor.


AMBALAJ SEKTÖRÜ

Türkiye ambalaj sanayi hızlı gelişen bir sektördür. Türkiye’de ambalaj malzemesi üreten yaklaşık 3000 firma mevcuttur. Bu firmaların büyük çoğunluğu orta ve küçük ölçekli firmalardır. Sektörde faaliyet gösteren firmalar; plastik, kağıt-karton, metal, cam ve ahşap ambalaj olmak üzere beş ana grupta üretim yapmaktadırlar.